Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Duplikat, prijepis svjedodžbe izdaje se najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva.

Zahtjev se podnosi u tajništvu Škole.

Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili  doći  po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Za duplikat ili prijepis svjedodžbi, odnosno matične knjige, nema naplate upravnih pristojbi sukladno Uredbi o tarifi upravnih pristojbi (Narodne novine, broj 92/21)

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku, duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.