Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08 86/09 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 64/20, 151/22),
ravnatelj Osnovne škole Milke Trnine, Školska 10, Križ dana 18. rujna 2023. raspisuje

NATJEČAJ za radno mjesto

– stručni suradnik psiholog– na neodređeno, puno radno vrijeme, jedan (1) djelatnik
Mjesto rada: Školska 10, Križ
Uvjeti:

• opći i posebni uvjeti za zasnivanje radnog odnosa propisani su u članku 105. i 106. Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 64/20, 151/22) i u članku 29. Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN 6/19, 75/20).
    Prilozi/dokumentacija koju je kandidat obvezan priložiti u neovjerenoj preslici, a kojom se dokazuje ispunjenost uvjeta:
  • vlastoručno potpisana prijava/molba
  • životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • elektronički zapis radne knjižice ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje
  • uvjerenje da nije pod istragom i da se protiv njega ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18,
    64/20, 151/22) u izvorniku (ne starije od 6 mjeseci)
    Kandidati koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, moraju se u prijavi pozvati na to pravo i priložiti propisane dokaze o tom statusu te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
    Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti sve dokaze o ostvarivanju prava prednosti na koje se pozivaju te imaju pravo prednosti u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
    Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji a koji u trenutku podnošenja prijave ispunjavaju uvjete za ostvarivanje toga prava, dužni su, uz prijavu na natječaja, priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i dokaze za ostvarivanje prava
    prednosti pri zapošljavanju. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju nalaze
    se na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata a koji u trenutku podnošenja prijave ispunjavaju uvjete za ostvarivanje toga prava, dužni su, uz prijavu na natječaja, priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i dokaze za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju.
Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju nalaze se na poveznici Ministarstva
hrvatskih branitelja
anje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-
%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf
Kandidat isprave prilaže u neovjerenoj preslici, s tim da je prije sklapanja ugovora o radu, dužan predočiti izvornike isprava i dokumentacije.
Neovjerene preslike Škola ne vraća kandidatu nakon završetka natječaja.
Urednom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.
Kandidat koji nije podnio pravovremenu i potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj.
Radnik/ca se prima na posao uz probni rad:
–  tri mjeseca za radna mjesta II. vrste za koje je opći uvjet viša stručna sprema stečena prema ranije važećim propisima, odnosno završen stručni studij ili preddiplomski sveučilišni studij;
– šest mjeseci za radna mjesta I. vrste za koje je opći uvjet visoka stručna sprema stečena prema ranije važećim propisima, odnosno završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij.
Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.
U postupku odabira kandidata prije odlučivanja o zasnivanju radnog odnosa odnosno sklapanja ugovora o radu Povjerenstvo za procjenu kandidata će obaviti razgovor (intervju) s kandidatom.
Područje provjere, pravni i drugi izvori za pripremu kandidata za razgovor (intervju), te vrijeme i mjesto održavanja razgovora (intervjua) će biti objavljeno na mrežnoj stranici Škole:
https://osmilkatrnina.wordpress.com/ minimalno tri dana prije održavanja razgovora (intervjua).
Prijavom na natječaj kandidati su suglasni da Osnovna škola Milke Trnine, kao voditelj zbirke podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati osobne podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka u skladu sa zakonskim propisima.
Rok za podnošenje prijava je 8 (osam) dana od dana objave javnog natječaja na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole.
Prijave s potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta dostaviti na adresu škole:

OŠ Milke Trnine
Školska 10, 10 314 Križ
s naznakom „za natječaj- psiholog“

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni putem mrežne stranice škole: https://osmilkatrnina.wordpress.com/ u roku od 15 dana od dana donošenja odluke o prijemu radnika u radni odnos.