Produženi boravak je posebni oblik odgojno-obrazovnoga rada koji se organizira za učenike izvan redovite nastave.

Naš produženi boravak pohađaju učenici prvih i drugih razreda i organiziran je u učionici broj 17. Boravak radi u jednoj smjeni od 11,30 do 17,30 sati.

Učiteljica koja provodi produženi boravak je Željka Jakopin.

Vrijeme u produženom boravku specifično je zbog obaveza kojima učenici stječu radne navike, a to je pisanje domaće zadaće. Osim domaće zadaće, vježbanja i učenja, vrijeme je podijeljeno na slobodno i organizirano vrijeme. U tom periodu s učenicima se provode razne radionice, odlazi se u šetnju, provode se različite igre koje doprinose cjelovitom razvoju učenika te ostale važne i sadržajne aktivnosti.

Učenici istražuju, stvaraju, dizajniraju, uče kako učiti, razvijaju interes u svim područjima te razvijaju pravilne higijenske navike i ostalo.

Plan rada produženog boravaka u šk. godini 2023./2024.